Październik miesiącem dobroci dla zwierząt!

wystawafacebooknie kupuj adoptuj

Jak z pewnością każdy już zauważył, przy wejściu głównym naszej szkoły znajduje się wystawa „Nie kupuj… Adoptuj!”. Przedstawia ona kilku podopiecznych schroniska dla zwierząt fundacji Mali Bracia, znajdującego się w Paryżu (na Opolszczyźnie). Patronat nad akcją objęła klasa 8a, która jest wirtualnym właścicielem Bony. W imieniu wszystkich, przesympatycznych zwierzątek zamieszkujących schronisko w Paryżu, zapraszamy do wspierania Małych Braci. Każdy pies i kot, znajdujący się pod opieką fundacji, może znaleźć nowy dom, kochających właścicieli lub wsparcie w miesięcznym utrzymaniu. Każdy z nas może pomóc! Pamiętaj! Nie kupuj… Adoptuj!

Klasa 8a zachęca również do włączenia się w akcję charytatywną „Podaj łapkę”! Jak można to zrobić? Wystarczy przynieść karmę suchą lub mokrą dla psów lub kotów i zostawić przy wejściu do szkoły (pod wystawą „Nie kupuj, adoptuj”), lub w sali 117 (pracownia komputerowa). Przydadzą się także ryż, makaron, środki czystości, koce, ręczniki poduszki i pierzyny (bez pierza!). Zachęcamy do włączenia się do akcji! Razem możemy zrobić naprawdę wiele!