Rok szkolny 2020/2021 - List Dyrektora

bezpieczna 2020


Szanowni Państwo,

1 września rozpoczynamy stacjonarną naukę w szkole, będzie to dla nas wszystkich czas niełatwy, któremu towarzyszyć będzie obawa o nasze wspólne bezpieczeństwo, ale i czas wytężonej pracy, która będzie niezbędna po długim okresie nauczania zdalnego. Kilka miesięcy pracy na odległość pokazało, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem i to właśnie ten model pracy jest najbardziej efektywny. I uczniom, i nam, nauczycielom, bardzo brakuje codziennych kontaktów, musimy jednak pamiętać, że w nadchodzącym roku szkolnym organizacja pracy szkoły będzie przede wszystkim podporządkowana zachowaniu możliwie jak najbezpieczniejszych warunków pracy dla uczniów.
Zwracamy się więc do Państwa, Szanowni Rodzice, z prośbą o to, byście zapoznali swoje dzieci z zasadami, które będą obowiązywały w szkole. Państwa zaangażowanie jest niezwykle ważne, bardzo prosimy, rozmawiajcie Państwo ze swoimi pociechami, nieustannie im przypominając o zasadach, które mają zapewnić im bezpieczną naukę. Podporządkowanie się obowiązującym regułom jest teraz ważne jak nigdy wcześniej.
Uczniowie w czasie pobytu w szkole muszą pamiętać o:
• zachowaniu dystansu społecznego,
• przestrzeganiu zasad higieny (częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk),
• posiadaniu własnych przyborów szkolnych (nie wolno się nimi wymieniać),
• posiadaniu własnych chusteczek higienicznych i właściwym ich wykorzystywaniu,
• zakrywaniu ust i nosa (noszeniu maseczek) w przestrzeni wspólnej, np. w większych skupiskach na szkolnych korytarzach.

W związku z tym, że najistotniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, plan lekcji w nadchodzącym roku szkolnym będzie zbudowany tak, by minimalizować ilość uczniów w szkole (częściowa dwuzmianowość). Uczniowie będą mieli lekcje w jednym pomieszczeniu, w nim też będą spędzali część przerw, by ograniczyć kontakt z uczniami z innych klas. W miarę możliwości uczniowie będą też spędzali czas pomiędzy lekcjami na boisku szkolnym.
Lekcje wychowania fizycznego będą prowadzone w zwiększonym reżimie sanitarnym. O zasadach uczniowie zostaną poinformowani przez nauczycieli na zajęciach. Lekcje te będą się odbywały przede wszystkim na świeżym powietrzu, proszę więc zadbać o to, by dzieci miały odpowiedni strój do ćwiczeń, dostosowany do aktualnych warunków pogodowych.
W związku z oszczędnościami, jakie na szkoły nałożył organ prowadzący, do świetlicy mogą uczęszczać tylko uczniowie z klas I-III. W trosce o bezpieczeństwo uczniów bardzo Państwa prosimy, byście nie pozostawiali dzieci w świetlicy, jeśli możecie Państwo zapewnić im opiekę. Im krócej dziecko będzie przebywało w dużych skupiskach ludzkich, tym mniejsze jest ryzyko zarażenia.
Do szkoły mogą wchodzić tylko uczniowie i pracownicy. Wszelkie informacje będziemy Państwu przekazywali poprzez dziennik elektroniczny i stronę szkoły, proszę na bieżąco zapoznawać się z informacjami i przekazywać je swoim dzieciom.
Szanowni Państwo, działania, które podejmowaliśmy z naszymi uczniami, mimo przeszkód, takich jak wprowadzenie nauczania zdalnego, sprawiają, że nasi ósmoklasiści osiągnęli jedne z najwyższych wyników w czasie egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej. Możliwe jest to dzięki wytężonej pracy uczniów, nauczycieli, ale również wielkiemu zaangażowaniu Państwa i zaufaniu, którym nas obdarzacie. Liczymy na to, że w nadchodzącym roku szkolnym zaufacie nam Państwo ponownie, oddając pod naszą opiekę swoje pociechy. Wiemy wszyscy, że przed nami niełatwy czas, tylko wzajemna troska o siebie i podporządkowanie się zasadom pozwolą uniknąć niebezpieczeństwa i wrócić do bezpośredniej pracy z uczniami. Prosimy Państwa o pomoc i wspieranie podejmowanych przez nas działań.

Z wyrazami szacunku
Jarosław Cieśliński – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Orląt Lwowskich


PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W PSP 11 OPOLE >>>

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W SZKOLE >>>


 

 

e dziennik

teams

telefon m

opolskie na rower mini1

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 2

Wczoraj 328

Tydzień 970

Miesiąc 6319

Wszystkich 428215

W tej chwili stronę odwiedza 32 gości.