Dzień Dziecka na stadionie

sport 1

Z okazji Dnia Dziecka 2 czerwca na stadionie Odry Opole zostały rozegrane zawody dla 16 szkół podstawowych. Dzieci rywalizowały w piłce siatkowej, piłce nożnej, biegach, konkurencjach zręcznościowych, wyścigach rzędów czy przeciąganiu liny. Nie zabrakło innych atrakcji jakie przygotował kapelan opolskiego sportu ks. Kostorz z Energetyką Cieplną Opolszczyzny, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opolu oraz Wydziałem Teologiczny UO – Duszpasterstwo Akademickie Xaverianum. Imprezę pod względem sportowym organizowali i przeprowadzali nauczyciele w-f Jacek Cieśliński i Krzysztof Falkowski. Oprócz konkurencji sportowych na stadionie można było także zobaczyć wyścig gołębi czy pokaz mistrzów świata freestyle football reprezentowanych przez Pawła Skórę i Dawida Krzyżowskiego.

Duży sukces odniosła reprezentacja naszej szkoły zajmując w klasyfikacji końcowej drugie miejsce, zdobywając okazały puchar oraz bon wartości 1000 zł na sprzęt sportowy.

Skład naszej reprezentacji:

Karolina Paciorek (Ia), Maciej Strzodka (Ib), Zuzanna Dulik, Michał Młynarski (kl.II), Kinga Milejska, Borys Glapiński (kl.III), Alicja Więcek, Miłosz Dobrowolski (kl.IV), Katarzyna Stefaniszyn, Tomasz Piaseczny (kl.V), Marta Szatny, Piotr Jarosz (kl.VI)

Drużynę do zawodów zebrał i przygotował Jacek Cieślinski, opiekę na zawodach sprawował Jacek Popardowski.

sport 2 sport 3