Lekcja historii

lekcja patriotyzmu 1

We wtorek 20.09.2016r. odwiedził nas wspaniały gość Pan Andrzej Ostrowski. Opowiadał naszym uczniom o tym jak wyglądało jego dzieciństwo w czasie II wojny światowej, ale przede wszystkim przypomniał sylwetkę wielkiego polskiego bohatera Rotmistrza Witolda Pileckiego. Pan Andrzej miał niesamowite szczęście wychowywać się u boku swojego wujka Witolda Pileckiego, który ukrywał się w czasie wojny w domu swojej szwagierki Eleonory Ostrowskiej w Warszawie, mamy Andrzeja Ostrowskiego. Na koniec dzieci z zainteresowaniem zadawały pytania o dalsze losy Rotmistrza. Na twarzy Pana Andrzeja widać było wzruszenie. Ale jak tu się nie wzruszać widząc, że nasi uczniowie wykazują takie zainteresowanie losami polskich bohaterów, o których mieli się nigdy nie dowiedzieć. Dziękujemy Panie Andrzeju i zapraszamy ponownie.

lekcja patriotyzmu 2 lekcja patriotyzmu 3
lekcja patriotyzmu 4 lekcja patriotyzmu 5