Niecodzienni goście z wizytą w klasie IIIb

psy 1

Uczniów klasy 3 b odwiedzili niecodzienni goście – byli członkowie Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej wraz z dwoma wyszkolonymi psami o imionach: Misha i Bessi.

Wizytę tę zawdzięczamy Hani Przybył, która wzięła udział w konkursie plastycznym pt.:
„ Najładniej narysowany ratownik OGPR” i została jego laureatką. Nagrodą był właśnie przyjazd ratowników z psami.

Dzieci miały okazję poznać codzienne poczynania psów ratowniczych i ich trenerów oraz dowiedzieć się jak przebiega szkolenie, jak wyglądają poszukiwania i działalność ratownicza na rzecz ludzi, którzy znaleźli się w sytuacjach zagrażających ich życiu oraz zdrowiu.

psy 2

Uczniowie zostali też poinstruowani jak zachowywać się w terenie, aby uniknąć wypadków,  a jak – gdy znajdą się w sytuacji trudnej ( zagubienie się w lesie, spotkanie z dzikim zwierzęciem).
Ponieważ ratownicy to wolontariusze, którzy również otaczają opieką zwierzęta ze schroniska – dzieci przekazały na ich ręce zgromadzoną wcześniej karmę dla psów.

Panowie ratownicy zostali natomiast uraczeni ciastem upieczonym przez mamę Hani Przybył.

psy 3 psy 4
psy 5 psy 6