Nocka w szkole klasy 3c

14Czy to możliwe żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak…
Zaczęło się tak ... Dnia (a właściwie i nocy) 21 września 2017 r. klasa 3C wraz z opiekunkami - p. Marzeną Trzonkowską, p. Iwoną Dekielą i p. Wiolettą Magryś - spotkała się o godzinie 18:00 w naszej szkole. Tak więc do zabawy!
Na początku spotkania zorganizowaliśmy zabawy-teatralne, muzyczne, taneczne i wielkie granie „GRY PLANSZOWE SĄ MOROWE”. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" była sala gimnastyczna nr12. Z resztą nasza była sala. Wielką niespodzianką była super kolacyjka czyli PIZZA.
Najbardziej oczekiwanym punktem był spacer nocny po szkole i podchody. Po godzinie 21, wyposażeni w latarki ruszyliśmy bardziej lub mniej odważnie ciemnymi korytarzami szkoły. Całej naszej wędrówce towarzyszyły śmiechy i jakieś piski na zmianę.

Oczywiście nie obyło się bez „PIDŻAMA PARTY” w rytmach starych i nowych przebojów. Było i nocne czytanie w szkolnej bibliotece. Odbyła się też bitwa na poduszki. Tu się dopiero działo. Ale nie będę wtajemniczała. O tym wiemy tylko my, uczestnicy "Nocki w szkole". A potem hyc do łóżek, znaczy się śpiworów. Zmęczeni już uczniowie kolejno zasypiali. Ciekawe, co im się śniło? No byli i tacy, którzy chcieli sprawdzić, czy oni usną wcześniej, czy opiekunowie. A rano pobudka? Oj ciężko, ciężko było niektórym wstać - pakowanie, sprzątanie i wspólne przygotowywanie pysznego i zdrowego śniadanka.  Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od komputera, czy telewizji. Noc w szkole uważamy za udaną!!!