"Pamięć o nich na zawsze zostanie..."

,,Człowiek żyje tak długo, jak żyje pamięć o nim...".

01Zbliża się czas zadumy, refleksji i pamięci dla tych, których już nie ma... Czas, który nie uchroni nikogo przed wspomnieniami o ważnych i bliskich nam osobach. Czas, który skłania do zatrzymania się na chwilę...
Od 17 lat tradycją Naszej szkoły jest kultywowanie przez uczniów pamięci o tych, którzy związani byli z CHABROWSKĄ JEDENASTKĄ: dyrektorach, nauczycielach i przyjacielach, którzy na zawsze odeszli... To również żywa lekcja historii przy obeliskach i mogiłach Polaków, którzy stracili życie w czasie I i II wojny światowej. Reprezentanci naszej szkoły - uczniowie klasy VB wraz z wychowawczynią uczestniczyli w wyjeździe pamięci na Cmentarz Komunalny w Opolu.
Zaopatrzeni w rękawice, szczotki i grabki ruszyli porządkować groby, miejsca pamięci z liści, by po chwili zapalić znicze. Zadając pytania wracali pamięcią do wszystkich tych, którzy tworzyli klimat ich szkoły, trudny czas historii...Pamięcią ogarniali tych, których los rzucił w wir wojennej zawieruchy... "Czas jest nieustępliwy, biegnie do przodu, ale pozwala zatrzymać się na chwilę, spojrzeć do tyłu... i pamiętać o każdym, zapisując los w swojej otchłani..." PAMIĘTAMY!