Klasa I c na wystawie grzybów

01Jesienią tego roku lasy szczególnie obrodziły w grzyby. Zarówno jadalne jak i trujące. Te drugie, choć piękne, są bardzo niebezpieczne i zjedzenie nawet jednego kapelusza muchomora sromotnikowego grozi ciężkim zatruciem, a nawet śmiercią. Aby tego uniknąć, należy nauczyć się rozpoznawać grzyby. W tym celu uczniowie klasy I c pod opieką wychowawcy A. Bokszczanin i pani Kamili Dudy odwiedzili wystawę grzybów przygotowaną przez pracowników Sanepidu. Mogli tam zapoznać się z naturalnymi okazami i porównać je z oglądanymi wcześniej w Atlasie grzybów. Obejrzeli też prezentację przedstawiającą najczęściej zbierane grzyby jadalne i ich trujących „bliźniaków”. Teraz dzieci na pewno będą bardziej ostrożne podczas grzybobrania.