Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

28W ramach promowania czytelnictwa wśród uczniów 13 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie z autorem książek, których bohaterem jest kot o imieniu Cukierek. Zaproszony gość jest autorem serii książek o kocie Cukierku – toteż przygody tego małego kotka zdominowały spotkanie. Uczniowie z uwagą słuchali jak powstawały kolejne części przygód Cukierka. Dzieci wysłuchały fragmentów opowiadań, które pisarz osobiście im czytał oraz dowiedziały się o historii powstawania książek z serii przygód kota Cukierka. Żywiołowo reagowały na anegdoty z życia Cukierka. Zadawały mnóstwo pytań dotyczących samego kota, jak i jego właściciela.

Dotychczas powstało siedem części przygód Cukierka: „Cukierku, Ty łobuzie!”, „Nie martw się, Cukierku!”, „Popraw się, Cukierku!”, „Gdzie jesteś, Cukierku?”, „Jak się masz, Cukierku?”, „Dziękuję Ci, Cukierku!”, „Co słychać, Cukierku?”. Dla uczniów osobisty kontakt z pisarzem bez wątpienia był nowym doświadczeniem. To wydarzenie było dla dzieci niezapomnianym przeżyciem. Na zakończenie spotkania można było kupić książki Waldemara Cichonia z autografem autora oraz pozować do wspólnej fotografii.