Dlaczego nasza szkoła ma numer 11?

0620 lutego 2018 r. we wtorek uczniowie klasy 6B wybrali się na spacer do Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego na spotkanie z byłą nauczycielka historii i wicedyrektorem naszej szkoły, Panią prof. Barbarą Kubis. Uczniowie przyjęci zostali bardzo życzliwie i uczestniczyli w zajęciach razem ze studentami historii UO. Jednak te zajęcia były nietypowe, gdyż dotyczyły historii "jedenastki". Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat swojej szkoły, a także pracy w niej Pani profesor. Dlaczego szkoła ma numer 11? Kto miał być na początku patronem szkoły? Skąd wzięły się zdjęcia w kronice z okresu kiedy wznosiły się szkolne mury? Jak wyglądało ocenianie na lekcji historii? W jakich miejscach Pani profesor spotykała swoich byłych uczniów? To jedne z wielu pytań jakie padały. Uczniowie klasy 6B znają już odpowiedzi, zapytajcie się ich na pewno wam odpowiedzą. Na koniec uczniowie podziękowali za miłe spotkanie i zrobili pamiątkowe zdjęcie. Dzieci czekają już z niecierpliwością na następną możliwość spotkania.