Jak powstawała nasza szkoła?

08JAK POWSTAWAŁA NASZA SZKOŁA?
DLACZEGO NAZWANO JĄ JEDENASTKĄ?
TYLKO MĘŻCZYŹNI RZĄDZILI SZKOŁĄ?
Z CZEGO SŁYNĘŁA NASZA SZKOŁA?

…na te i inne pytania otrzymaliśmy odpowiedzi podczas niezwykle interesującego i niepowtarzalnego spotkania z p. dyrektor Marią Kanią…

27 lutego 2018r. w ramach obchodów 50 – lecia istnienia Naszej szkoły uczniowie klasy VB odbyli kolejne spotkanie, tym razem z pracownikiem szkoły - z p. dyrektor Marią Kanią. Ach! Cóż to była za lekcja! Pani dyrektor wprowadziła naszą wyobraźnię w pełen rozruch i w zamkniętych naszych oczach odbijały się jak w lustrze obrazy związane z narodzinami naszej szkoły. Usłyszeliśmy niesamowite historie, obejrzeliśmy unikatowe zdjęcia ze zbiorów p. dyrektor, prywatne zapiski naszych dawnych nauczycieli, teksty dziennikarskie o dawnej szkole i inne pamiątki związane ze szkołą.

A ile przy tym wdzięku w opowieściach i prezentacji materiału! Byliśmy tak zasłuchani i oczarowani słowami Pani dyrektor, równocześnie przeglądając materiały, że dzwonek przypomniał nam o kolejnej lekcji. Wszyscy stwierdziliśmy, to była wspaniała podróż w czasie, a pani dyrektor Maria Kania to chodząca encyklopedia i archiwista historii szkoły! Z ciekawością czekamy na kolejnych naszych gości….