Wspomnień czar

01Kolejna lekcja historii PSP nr 11 za nami. Tym razem klasę 4a odwiedziła pani Zofia Dobrzyńska, która przez wiele lat uczyła w naszej szkole języka polskiego, a prywatnie jest babcią Tomka Roga. Pani Zosia opowiedziała nam wiele ciekawostek o historii szkoły, o byłych i obecnych dyrektorach, wśród których była tylko jedna kobieta, oraz o byłych i obecnych wicedyrektorach, wśród których, z kolei, nigdy nie było mężczyzn. Mogliśmy obejrzeć unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów pani Zosi, między innymi z Wojciechem Siemionem, czy też zdjęcie całego grona pedagogicznego z lat 70-tych ubiegłego wieku. Czy wiecie, że szkołę otwarto nie 1, lecz 17 września 1968 roku? A to, że kiedyś lekcje zaczynały się o godzinie 7.30, a przez pewien czas nawet o 7.15? My dowiedzieliśmy się podczas dzisiejszej lekcji. Bardzo dziękujemy pani Zosi Dobrzyńskiej za wizytę!