Niezwykła lekcja plastyki

08We wtorek uczniowie klasy IV c spotkali się z panią Elżbietą Kapluk - nauczycielem plastyki uczącym w naszej szkole w latach 1968-2008. Pani Ela odpowiadała na pytania uczniów przeplatając swoje odpowiedzi wielobarwnymi historiami z życia szkoły. Wspominała swoje klasy i uczniów, bajecznie kolorowe lekcje, wystawy prac swoich podopiecznych i wycieczki organizowane wspólnie z panem Bieńkiem oraz obecnym dyrektorem szkoły panem Jarosławem Cieślińskim. Mieliśmy okazję zobaczyć unikatowy ręcznie wykonany album z wpisami i zdjęciami uczniów pani Eli oraz posłuchać opowieści o niezwykłej sali zajęć plastyki i magicznej skrzyni skarbów, w której uczniowie mogli zawsze znaleźć coś wyjątkowego.

W drugiej częśi spotkania pani Kapluk przedstawiła twórczość Stanisława Wyspiańskiego i zaproponowała zabawę w Mistrza portretu. Dziewczynki i chłopcy rysowali i malowali portrety swoich koleżanek i kolegów pod czujnym okiem pani Eli podpowiadającej każdemu jak zrobić kreskę, poprowadzić ołówek a przy tym wszystkim zachęcającej do odważnych posunięć ręką i zaufaniu swojemu talentowi. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, zafascynowani osobowością, wiedzą i profesjonalizmem pani Eli i umówiliśmy się na następne spotkania nie czekając na kolejne rocznice szkoły.