Goście ze Szwecji w PSP 11

73W dniach 19-22.03.2018 gościliśmy kolejną grupę uczniów i nauczycieli z Motali, ze Szwecji. Jak co roku grupa z Fria InterMilia Skolan zwiedziła obóz Aushwitz- Birkenau, uczestniczyła w szkolnym rajdzie wiosennym oraz brała udział w zajęciach w naszej szkole, które przygotowały panie Ada Nowińska z klasą VIIb oraz Agata Szopa z klasą VIIa. Klasa VIIb wspólnie z uczniami z Motali poszukiwali różnic pomiędzy naszymi kulturami a uczennice z klasy VIIa pokazały najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w naszym mieście. Następnie wspólnie z uczniami, nauczycielami oraz panią i panem dyrektorem uczyliśmy się zwrotów grzecznościowych w języku polskim i szwedzkim oraz łamańców językowych. Pan Grzegorz Gurbała oprowadził naszych gości po szkole oraz zaprezentował polskie tradycje wielkanocne. Słodki poczęstunek zapewniła pani Kamila Duda a pizzę panie Bożena Szydłowska oraz Aneta Zakrzewska-Skotniczny.

Wszystkich 702075