Wspomnień czar absolwentek PSP 11

627 marca uczniowie klasy 3c gościli absolwentki naszej szkoły : panią Agnieszkę Golkę – mamę Szymona i panią Jolantę Czelcową – mamę Ewy. Podczas spotkania oglądaliśmy wspaniałą prezentację multimedialną pt. „Wspomnień czar”. Na początku każdy uczeń otrzymał bilet i wspólnie wyruszyliśmy w podróż „Jedenastkowym” pociągiem, przenosząc się w czasie w minione lata. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek z przeszłości o naszej szkole. Mamy opowiadały m.in. o ulubionych sposobach spędzania przez uczniów wolnego czasu na przerwach (słuchanie muzyki z radiowęzła, czytanie komiksów, granie w „łapki” lub „kamień–papier–nożyce”), o uczniowskiej modzie (np. obowiązkowe niebieskie fartuszki), wspominały ówczesne szkolne wycieczki, zabawy i dyskoteki.

Mogliśmy obejrzeć zdjęcia z prywatnych zbiorów, dawne egzemplarze szkolnej gazetki „Buda”, pamiętnik z wpisami naszych nauczycieli i uczniów, stare zeszyty, szkolną tarczę i inne ciekawe pamiątki związane ze szkołą. Były wspaniałe opowieści, anegdoty, pytania dzieci i pełne humoru odpowiedzi naszych absolwentek. Podczas wycieczki „Jedenastkowym” pociągiem zatrzymaliśmy się na stacji „Szkolne podjadki” i mogliśmy delektować się przysmakami, które kiedyś królowały w szkolnym sklepiku. Były to – przygotowane przez mamy – słodkie szyszki wykonane z ryżu i krówek oraz pyszna oranżada. Dzięki tej wspaniałej podróży poznaliśmy wiele ciekawych i nieznanych dotychczas faktów z lat szkolnych naszych absolwentek. Bardzo dziękujemy za wizytę i wspaniałą niezapomnianą podróż w czasie. Ach! Cóż to była za lekcja!