Sukcesy zawodników Klubu Judo AZS Opole

0123 marca 2019 w Poznaniu odbył się Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo dzieci. Dwie zawodniczki klubu Judo Azs Opole , Maja Kalinowska z klasy II c oraz Pola Michalska z kl.V c zajęły w swoich kategoriach 3 miejsca.

W ostatnim roku zawodnicy Klubu Judo AZS Opole, uczniowie PSP 11 w Opolu, odnosili wiele sukcesów na tatami krajowych i zagranicznych. Oto ich najlepsze wyniki z tego sezonu.

• Maja Kalinowska II c - 3 miejsce na Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo
  • Tobiasz Korasadowicz IV a - I miejsce na Śląskiej Lidze w Koszęcinie, I miejsce na Śląskiej Lidze w Tarnowskich Górach
  • Pola Michalska- 2 miejsce na International Judo League w Opolu, 2 miejsce na Śląskiej Lidze w Tarnowskich Górach
  • Martyna Michalska- I miejsce na Śląskiej lidze w Tarnowskich Górach, 3 miejsce na Grand Prix w Ostravie
  • Bartosz Gruchalski - 3 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w judo.

Wszyscy, oprócz Mai, która dopiero zaczyna swoją przygodę z judo, trenują już ponad 4 lata i każdy z osobna jest posiadaczem kilkudziesięciu krążków w różnych odcieniach. Są to bardzo pracowici zawodnicy i skromni ludzie. Skromność jest jedną z najważniejszych cnót każdego judoki :) , obok dobrego, potężnego serca i łagodnej mentalności. Cechy te w symbolu JUDO przedstawiane są jako białe, czyste płatki kwiatu wiśni, natomiast środek owego kwiatu stanowi czerwone słońce, które niczym lustro odbija wewnętrzną siłę judoki.