„Czy wolontariat się opłaca?”

110 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w debacie „Czy wolontariat się opłaca?” Spotkanie zostało zorganizowane przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które jest lokalnym partnerem realizującym program rządowy Korpus Solidarności - Program Wsparcia i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego 2018-2030.
Podczas debaty przedstawiono założenia Korpusu Solidarności, działania jakie będą prowadzone w województwie opolskim oraz dyskutowano o korzyściach i wyzwaniach dotyczących wolontariatu.

W debacie wzięli udział m.in.:
Wojciech Kaczmarczyk – Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Dariusz Pietrowski – Kierownik Korpusu Solidarności
Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty
Dorota Piechowicz-Witoń - naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego Urząd Miasta Opola
Tomasz Kosmala – Wiceprezes Opolskiego Centrum Inicjatyw Pozarządowych
Barbara Chyłka – Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie, koordynatorka z ramienia OCWIP Korpusu Solidarności w województwie opolskim