FŚNiT w klasie IIa i IIb

FŚNiT Ewa Czachor 1

Klasa 2a i 2b realizują zadania w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii.  Uczniowie podejmują działania związane ze ścieżką dydaktyczną- Zakładamy klasowy ogródek. Gromadzą niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne związane z zakładaniem ogrodu i prowadzeniem hodowli roślin oraz zdobywają sprawność „małego ogrodnika”. Uczestniczą w praktycznych zajęciach m. in.: szycia z  kolorowego filcu warzyw i owoców, zajęciach sportowych, grach i zabawach związanych  ze zdrowym  stylem odżywiania i ograniczeniem „śmieciowego” jedzenia na rzecz warzyw i owoców. Na podstawie zebranych informacji o wybranych do hodowli roślinach dzieci wysiewają, sadzą i zakładają karty obserwacji. Zapewne  zdobyta wiedza w zakresie roślinnych hodowli urozmaici codzienne zajęcia dzieci.

FŚNiT Ewa Czachor 2 FŚNiT Ewa Czachor 3
FŚNiT Ewa Czachor 4 FŚNiT Ewa Czachor 5