Autor: Jarosław Cieśliński piątek, 09 February 2024 08:52

oświadczenie dotyczące odbioru dziecka zasady naboru  wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej   zgoda na samodzielny powrót dziecka do domu

Świetlica szkolna przy PSP 11 w Opolu jest placówką opiekuńczo-wychowawczą, której celem jest zapewnienie opieki nad uczniami przed i po zajęciach dydaktycznych.

Działalność świetlicy oparta jest na rocznym planie pracy świetlicy. Przy jego tworzeniu uwzględniane są pory roku, święta, uroczystości szkole i  kalendarzowe a także indywidualne zainteresowania dzieci. Prowadzone są zajęcia: manualno-plastyczne, teatralne, literackie, konkursy (piosenek,recytatorskie,plastyczne), quizy, turnieje gier stolikowych (warcabowy, szachowy), spotkania okolicznościowe (Wigilia, Nowy Rok, Dzień Dziecka), spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów, zajęcia sportowe na boisku szkolnym i w sali gimnastycznej, odrabianie lekcji pod opieką nauczyciela. W dni pogodne dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu, na boisku szkolnym.

ŚWIETLICA SZKOLNA

6.30-17.00

6.30-17.00

KIEROWNIK ŚWIETLICY

12.00-15.00

12.00-15.00

12.00-16.00

11.30-16.00

11.30-15.30

Wyposażenie:

Na wyposażeniu świetlicy jest duży wybór gier dydaktycznych i towarzyskich, klocków, zabawek i  układanek. Jest również radiomagnetofon z odtwarzaczem CD, telewizor i odtwarzacz cd, co umożliwia oglądanie programów edukacyjnych i filmów dla dzieci.

Zasady naboru:

Do świetlicy przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie klas I-III, szczególnie: dzieci rodziców pracujących, z rodzin niepełnych i wielodzietnych.

Warunkiem przyjęcia do świetlicy jest: złożenie przez rodzica lub opiekuna prawnego, w sekretariacie szkoły lub kierownikowi świetlicy, wniosku o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej oraz zaznajomienie się z regulaminami obowiązującymi w świetlicy szkolnej, akceptacja wniosku przez Komisję naborową i decyzja dyrektora szkoły.

Procedura odbierania dziecka ze świetlicy szkolnej.

Dobrowolną wpłatę za świetlicę w wysokości 60zł.(na cały rok szkolny) można dokonać osobiście kierownikowi świetlicy.

Kadra świetlicy:

Kierownik świetlicy: Bożena Szydłowska

Wychowawcy: Bożena Szydłowska, Grażyna Krzyśków, Iwona Dekiela, Kamila Duda, Joanna Janeczek, Agata Szarek, Marzena Trzonkowska, Sojka Agnieszka, Radosław Woliński

Wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem świetlicy rodzice mogą zgłaszać i omawiać z kierownikiem świetlicy poprzez e-dziennik.

DO GORY