MARATON PISANIA LISTÓW

1W dniach 29 XI- 9 XII 2018 z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Rady Wolontariatu nasi uczniowie klas 6-8 wzięli udział w XIX w międzynarodowym wydarzeniu jakim jest MARATON PISANIA LISTÓW. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W Polsce idea ta narodziła się w 2001 roku w warszawskiej grupie lokalnej, która wzorowała się na międzynarodowej działalności organizacji pozarządowej Amnesty International. Celem każdego maratonu jest wysłanie jak największej liczby listów, tak aby skierować uwagę odpowiednich władz na naruszenia praw człowieka. Poprzez nasze listy staraliśmy się w tym roku zwrócić uwagę i wesprzeć działania aktywistów prowadzące do zwiększenia otwartości i zrozumienia społeczeństwa dla osób niepełnosprawnych i ich praw w Kirgistanie.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wspólnie z SU zaangażowali się w nasz MARATON.