Tydzień Życzliwości 2023 

 

We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

W dniach 27 listopada – 1 grudnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości.

W poniedziałek przeprowadzony został wywiad z uczniami i nauczycielami, o tym czym dla nich jest życzliwość, w jaki sposób ją okazują itp. Na drzwiach pojawiły się emotki. Dodatkowo uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Pluszowego Misia.

We wtorek ubraliśmy się na żółto i dołączyliśmy do grona życzliwych. Odbył się również Plebiscyt na Najbardziej Życzliwego i Uśmiechniętego Ucznia w klasie. Oto lista zwycięzców:

1a - Michał Szkaradek

1b – Maja Szadkowska

1c – Natalia Wesołowska

1d – Julia Lech

2a – Pola Gałęzka

2b – Lila Łysakowska

2c – Jagoda Roczek

3a – Julek Kłodziński

3b – Emilia Blochel

3c – Zorza Bardzik

4a – Patrycja Rudkowska

4b – Ada Kowalska

4c – Zosia Gilman

5a – Annika Łazarczyk

5b – Hania Gładysz

5c – Jan Passon

6a – Ola Figas

6b – Tomek Stefan 

6c – Wiktoria Kulig

7a – Pola Hetmańczyk

7b – Nika Tovkun

7c – Laura Rybak

8a – Kuba Małyjurek

8b – Tamara Shtyka

W środę i czwartek odbył się kiermasz słodkości. Zebrane środki, 1932 zł, zasiliły konto Samorządu Uczniowskiego. 500zł przekazaliśmy na operację i rehabilitację Viktorii Gałeckiej. Kwotą 150zł dofinansujemy obóz zuchowy jednego z naszych uczniów. 

W czwartek powstały skrzydła życzliwości - na każdej przerwie na piórach z papieru można było napisać coś miłego. Podczas długiej przerwy uczniowie mogli się przy nich sfotografować. 

W piątek został opublikowany przeprowadzony wywiad z uczniami i nauczycielami na temat życzliwości. Dodatkowo siódmoklasiści uczestniczyli w warsztatach na temat wolontariatu, prowadzonych przez Panią Barbarę Chyłkę - pracownika Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie. W tym dniu przekazaliśmy “Betanii” wykonane, przez klasy III-VI, ozdoby świąteczne.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły Tydzień Życzliwości upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w tym czasie. Zapraszamy do fotorelacji.

Obejrzyj galerię zdjęć

 

REKRUTACJA 2425

informacje ukraina

e dziennik

teams

mol net

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 55

Wczoraj 103

Tydzień 748

Miesiąc 2453

Wszystkich 720127

W tej chwili stronę odwiedza 31 gości.