Zespół psychologiczno-pedagogiczny

Szanowni Państwo,

Rodzice ,Opiekunowie oraz Uczniowie

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania naszej szkoły w celu zapobiegania i zwalczania COVID-19, zespół psychologiczno-pedagogiczny informuje, że jest w pełni dyspozycyjny i postara się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Państwa pytania oraz udzielić niezbędnej pomocy, na miarę istniejących możliwości. Mamy nadzieję, że wzajemnie okazywana pomoc, życzliwość i zrozumienie pozwoli nam Wszystkim przetrwać, ten tak trudny czas.

Zapraszamy Państwa do podejmowania kontaktu:

Psycholog szkolny – Agata Skotnicka-Husiak

Pedagog specjalny – Sławomir Kania

Pedagog szkolny, pedagog specjalny  – Mariusz Garbiec

Cała społeczność naszej szkoły, którą tworzą nauczyciele, uczniowie i rodzice funkcjonuje w trudnej rzeczywistości, musimy zatem sprostać nowym wyzwaniom. Realizacja zajęć dydaktycznych w formie zdalnej wywołała w nas wszystkich dużą mobilizację, mogą jednak pojawić się trudności i wątpliwości. Zapewniamy Uczniów i Rodziców o swojej gotowości do udzielenia wsparcia w formie konsultacji, poradnictwa i interwencji, gdy zaistnieje taka potrzeba. Prosimy o podjęcie kontaktu poprzez przesłanie informacji drogą e-mail lub na platformie MS Teams.

Wsparcie dla uczniów i rodziców oferowane przez Miejską Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Opolu

Zasady bezpiecznego korzystania z internetu

Zalecenia do pracy zdalnej dla rodziców, uczniów i nauczycieli

Zasady skutecznego uczenia się

Jak sobie radzić ze stresem egzaminacyjnym? (materiał dla uczniów)

Mapa myśli

Jak mówić dziecku o epidemii?

Kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Kącik dla rodziców:

Gry i aplikacje dla rodziców młodszych dzieci

Kilka  przydatnych linków do pracy z dzieckiem:

integracjasensoryczna.info

pinterest.com