550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

Autor: Michał Koryczan piątek, 10 February 2023 09:58

WhatsApp Image 2023 03 03 at 094726

W związku z okrągłą rocznicą urodzin wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, od 1 lutego w szkole obchodziliśmy dni w ramach hasła roku “Rok Odkrywców”. W trakcie półtoratygodniowych obchodów, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w projekcjach dotyczących życia astronoma, rozwiązać quizy, a dzięki akcji “wylosuj ciekawostkę” i tematycznej gazetce pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę.  W ramach koła przyrodniczego “Sekrety nauki”  uczniowie wzięli udział w warsztatach, w wyniku których powstały wspaniałe kalejdoskopy. Nasze klasy 1-3 aktywnie włączyły się w świętowanie oglądając film, uczestnicząc w zajęciach tematycznych i wykonując prace plastyczne związane z Mikołajem Kopernikiem. Na uwieńczenie tygodnia świętowania, dnia 10 lutego, uczniowie wszystkich klas wzięli udział w przeglądzie przygotowanych przez siebie przedstawień dotyczących nie tylko  Mikołaja Kopernika, ale i innych sławnych odkrywców i naukowców, a z  uczniami klas ósmych wybraliśmy się w podróż w przyszłość, oglądając film i dyskutując o planowanej misji na Marsa.