1 miejsce w Rankingu Szkół Podstawowych 2021

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła zajęła pierwsze miejsce wśród najlepszych szkół podstawowych w Opolu.

Ranking został oparty na wynikach egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, z matematyki oraz z języka angielskiego. Dodatkowym kryterium branym pod uwagę były wyniki z olimpiad przedmiotowych. 

Ranking dostępny jest pod adresem: https://waszaedukacja.pl/ranking/opole/szkoly-podstawowe.

dyplom I opole 1

7b pomaga mieszkańcom schroniska w Paryżu!

09Uczniowie klasy 7b wraz z rodzicami uczestniczą w pomocy schronisku, „Mali Bracia '' w Paryżu Co miesiąc przekazują na nie pieniądze. Udało się to także w czasach walki z pandemią.  Zachęcamy zatem i innych do pomocy schroniskom, gdyż w tym ciężkim dla wszystkich czasie, zwierzęta także cierpią i potrzebują wsparcia. Polecamy także adopcję czworonogów-zwierzaki cały czas czekają na swojego nowego właściciela i kochający dom.

Projekt edukacyjny "Tłumaczymy żywioły"

zywioly logo

Od lutego 2021r. w naszej szkole w kl. 1-3 będzie realizowany projekt edukacyjny dofinansowany z Funduszy Europejskich pt: „Tłumaczymy żywioły" – projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych Aglomeracji Opolskiej. Celem projektu jest nowatorskie wsparcie rozwoju nauczania w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i kompetencji kluczowych poprzez współpracę między szkołami podstawowymi aglomeracji Opolskiej oraz Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa w projekcie.

 REGULAMIN UCZESTNICTWA

 

Czytaj więcej...

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

wkp polskiUczennice klasy 8b, Julia Więcek i Paulina Wojciechowska, zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, natomiast Piotr Ciupiński, również z klasy 8b, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie edukacyjnym!

Gratulacje dla Michała!

m bednarek grat 2021Nasz uczeń, a dzisiaj absolwent naszej szkoły Michał Bednarek za swoje osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020 otrzymał od Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły List Gratulacyjny.
Michał jest dwukrotnym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Pierwszy sukces osiągnął w 2018 roku, będąc jeszcze w szóstej klasie, a drugi – w 2020 roku. W ubiegłym roku szkolnym Michał zajął pierwsze miejsce w województwie, udzielając 100% prawidłowych odpowiedzi (zdobył 60 punktów na 60 możliwych).
My również chcemy pogratulować Michałowi osiągnięć i życzymy mu dalszych sukcesów (nie tyko z historii) już w szkole średniej.

PSP nr 11 wspiera „Szlachetną Paczkę” oraz „ Szlachetną Paczkę dla Dziecka Więźnia”

15Pamiętając  o osobach, które najbardziej potrzebują pomocy i ludzkiej życzliwości, bo na co dzień, dotknięci przez los, często pozostają sami ze swoimi problemami i troskami, grono pedagogiczne PSP nr 11 oraz pracownicy administracji kolejny raz dołączyli do drużyny „Szlachetnej paczki”. 
Chcieliśmy nie tylko pomóc materialnie, ale przede wszystkim wywołać radość i sprawić, by świąteczny czas był pełen magii i cudów dla tych, którzy tracą nadzieję na lepsze jutro…
W tym roku wsparliśmy Panią Mariolę, która mimo kłopotów, marzy o powrocie do normalności, samodzielności. Jest osobą wesołą i wygadaną, która ceni sobie w życiu kontakty z innymi ludźmi mimo trudności jakie ma w ich nawiązywaniu. Jest wdzięczna każdego dnia za osoby, które jej pomagają. Marzy o podjęciu terapii, która pomoże jej okiełznać lęki i wrócić do pracy i społeczeństwa. Lubi zacisze swojego domu, ale bardziej tęskni do samodzielności.

Czytaj więcej...

Wyjątkowe mikołajki w kl. 6d

4Nadszedł grudzień, a wraz z nim ruszyły przedświąteczne przygotowania. Klasa 6d postanowiła, że mimo trwającej pandemii i zdalnego nauczania, nie zrezygnuje z klasowych mikołajek i magii nadchodzących Świąt. W związku z tym uczniowie wraz z Panią Agnieszką zdecydowali, że w tym roku podarują sobie zupełnie inne prezenty nich dotychczas. Tym razem każdy miał ofiarować drugiej osobie swój czas oraz dobre słowo. Po wylosowaniu kolegi lub koleżanki z klasy, uczniowie przez parę dni tworzyli swoje małe dzieła. Jedni pisali wierszyki, drudzy listy, a jeszcze inni opisywali wybraną osobę. Ważne, że każdy podkreślał to, co w niej jest piękne, niepowtarzalne  i wyjątkowe. Pod koniec tygodnia przesyłali swoje prace do Pani Agnieszki, żeby na poniedziałkowej lekcji wychowawczej świętować i zobaczyć efekt pięknego mikołajkowego dzieła, które zaskoczyło niejedną osobę. Były łzy wzruszenia, uśmiechy oraz chwile refleksji. Powiedzieliśmy sobie rzeczy, o których czasem wstydzimy się mówić. Czasem też po prostu zapominamy, jak ważne jest powiedzenie czegoś miłego drugiej osobie. Doszliśmy do wniosku, że mimo niezwykłej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy, ofiarowaliśmy sobie coś pięknego, czego nie zastąpią żadne zabawki, prezenty- coś, co na długo zapadnie w pamięci. Oczywiście nie mogło zabraknąć też pamiątkowych zdjęć, aby po latach móc wrócić wspomnieniami do tych innych, a jakże pięknych mikołajek. Aby i inni poczuli magię nadchodzących Świąt, dzielimy się dobrym słowem i naszym prezentem mikołajkowy.

Czytaj więcej...

 

e dziennik

solid

telefon m

teams

zywioly logo

opolskie na rower mini1

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logo

projekt

Dzisiaj 3

Wczoraj 173

Tydzień 3

Miesiąc 3

Wszystkich 453970

W tej chwili stronę odwiedza 105 gości.