Konkursy astronimiczne!

konkurs astro czerwiec2018

 1. Konkurs fotograficzny "Odkrywca światów"

- termin składania prac: 14 czerwiec 2018; prace zbiera Agnieszka Wasilkowska

2. Konkurs literacki "Odkrywca światów"

- termin składania prac: 11 czerwiec 2018; prace zbiera Agnieszka Wasilkowska

Noc przed pełnią...

ksiezyc 28 05

Pełnia księżyca jest już na prawdę bardzo blisko, wystarczy popatrzeć na niebo po zachodzie słońca, a nawet sporo przed zachodem. Jak zrobić zdjęcie księżyca?

UWAGA - ZMIANA TERMINU ZAJĘĆ!!!

Zapraszam na zajęcia koła fotograficznego w czwartek, 7 czerwca (14:30, sala 120). Poznacie sprzęt niezbędny do powstania takiego zdjęcia jak wyżej oraz przypomnimy sobie jak obrabiać zdjęcie, żeby uwidocznić to co chcemy pokazać na tym towarzyszu nocnego nieba. Zapraszam!

 

„Odkrywca światów”

049 maja zostały ogłoszone wyniki konkursu „Odkrywca światów” w ramach WAA.
Podczas Opolskiej Nocy Nauki odebraliśmy nagrodę za I miejsce i aż trzy wyróżnienia:
I miejsce - Kamil Połacik, klasa VIIa, tytuł pracy – „Galaktyki i mgławice”
Wyróżnienia: Hanna Przybył, klasa IVb, tytuł pracy – „Moje Planety”, Maciej Wiatkowski, klasa VIIc, tytuł pracy – „Abstrakcja kosmiczna”, Hanna Gajewska, klasa VIIc, tytuł pracy – „Z lupą przez Świat”
Gratulujemy z całego serca naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów podczas zabawy z astronomią.

Czytaj więcej...

Opolska Noc Nauki

15Dn. 11.05.2018r. uczniowie z koła astronomicznego wzięli udział w Opolskiej Nocy Nauki. Spotykaliśmy się o g. 18.50 na Uniwersytecie Opolskim. Nocną wyprawę zaczęliśmy od pokazów „Porozmawiajmy o jajku” Było to fantastyczne, trzyczęściowe opowiadanie połączone z pokazami o jajku – pod kątem fizyki, chemii i matematyki. Zafascynowało nas to ile nauk „spotyka się” w jednym, małym jajku. Potem udaliśmy się na inspirujący wykład „My w niebo ślemy rakiety” – dr E. Pawelec.

Czytaj więcej...

Wiosenne obserwacje młodych astronomów.

11Od kilku tygodni jesteśmy w najpogodniejszej porze roku, a teraz na dodatek wkra-czamy w miesiąc, w którym przyrost liczby słonecznych dni i pogodnych nocy staje się najwyraźniejszy. Dlatego dn. 25.04.2018r. uczniowie, biorący udział w Kosmicz-nych zajęciach wzięli udział w wieczornych zajęciach w Obserwatorium Astrono-micznym Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego.
Przed obserwacjami wysłuchaliśmy fascynującego wykładu o powstaniu i życiu Układu Słonecznego. Zajęcia te poprowadził dla nas Pan Marcinem Szpanko – astronomem UO i kierownik obserwatorium. W w/w zajęciach uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale również niektórzy rodzice, a swoją obecnością zaskoczył nas również Pan Krzysztof Dynak.

Czytaj więcej...

 

REKRUTACJA 2425

informacje ukraina

e dziennik

teams

mol net

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 50

Wczoraj 103

Tydzień 743

Miesiąc 2448

Wszystkich 720122

W tej chwili stronę odwiedza 20 gości.