1 miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Plażowej

16Uczennice PSP 11 w Opolu, Martyna Lubowicz, Liwia Sroka i Natalia Śleziona zdobyły 1 miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki plażowej. Dziewczyny wygrały z trzema innymi drużynami z województwa opolskiego. Finał został rozegrany w Krapkowicach, 13 czerwca. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Mamy laureatkę w Kangurze Matematycznym!

06Z wielką przyjemnością pragniemy pochwalić się ogromnym sukcesem, jaki wypracowała uczennica klasy Va - Magdalena Kurbel. Została tegorocznym laureatem "Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny" w kategorii Beniamin! Magda pokonała wszystkich opolskich uczniów z klas piątych i szóstych, biorących udział. 5 czerwca 2019 r. w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie XXVIII edycji konkursu, podczas którego Magda odebrała statuetkę laureata, pamiątkowy dyplom, książkę oraz bon podarunkowy z rąk Pana Romana Kolka – Wicemarszałka Województwa Opolskiego oraz Pani Moniki Jurek - Dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Serdecznie gratulujemy Magdzie tak wielkiego osiągnięcia i życzymy powtórki w kolejnych latach!

Czytaj więcej...

II Sportowa Olimpiada Świetlicowa

21W dniu 13 czerwca zorganizowaliśmy II Sportową Olimpiadę Świetlicową podsumowującą sportowy rok szkolny w świetlicy. Spartakiada była dla wszystkich uczniów klas 1-3. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania sprawnościowy tor przeszkód. Olimpiada była podsumowaniem sportowych działań uczniów przebywających w świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2018/2019.
Uczniowie otrzymali do wykorzystania w swoich klasach w czasie przebywania w świetlicy szkolnej za postawę i pokonanie sprawnościowego toru przeszkód nagrody w postaci sprzętu sportowego. Było sportowo upalnie i wesoło. Zdjęcia mówią wszystko. Olimpiadę przygotował i poprowadził pan Roman Stelmaszyk

Czytaj więcej...

Zwycięzcy konkursu „Młody literat”

0312 czerwca o godz. 11.00 w PSP 16 odbyło się ogłoszenie wyników XV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Młody literat”, adresowanego do uczniów kl. IV-VIII i włączonego do programu „Opolskie Ogrody Talentów”. Uczniowie klas IV-VI pisali opowiadanie„Tak się zaczęła przyjaźń”, którego bohaterem był człowiek i zwierzę, a klasy starsze redagowały przemówienie pt. „Nie kupuj zwierząt, adoptuj”. Organizatorzy konkursu otrzymali ok. 100 prac, a wśród osób nagrodzonych i wyróżnionych, znaleźli się też uczniowie naszej szkoły. I miejsce w kategorii klas IV zdobyła Helena Sinica (kl. IVa, opiek. A. Graba), II miejsce klas VI otrzymała Julia Więcek (kl.VIb, opiek.V. Czeczot-Putek), a wyróżnienie przypadło Zuzannie Karpale (kl. VIIa, opiek. V. Czeczot-Putek). Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Czytaj więcej...

Wizyta klas ósmych w obozach koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau

13611 czerwca klasy ósme wraz z wychowawcami i opiekunami, udały się na wycieczkę do wyjątkowego miejsca. Po krótkiej wizycie w Muzeum Ognia w Żorach przyjechały do obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau - historycznego miejsca, w którym w trakcie II Wojny Światowej dokonała się jedna z największych zbrodni w dziejach ludzkości. Miejsce i oglądane wystawy budziły wielkie emocje oraz rysowały obraz tych strasznych wydarzeń, które rozegrały się w tamtych miejscach.

Czytaj więcej...

Piszę, bo lubię, chcę i mogę

27 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Minorytów odbyło się uroczyste wręczenie nagród w trzeciej edycji konkursu literackiego „Piszę, bo lubię, chcę i mogę”, w którym uczennica z klasy 8B, Kaja Gawrecka, zajęła III miejsce.
Kaja przygotowała opowiadanie o tematyce fantastycznej, czym zachwyciła Jury, które wyróżniło jej opowiadanie poprzez zaprezentowanie fragmentu w trakcie uroczystości wręczenia nagród.

Czytaj więcej...

2b i 3a w Kotlinie Kłodzkiej

06W dniach od 3 do 5 czerwca klasy 2b i 3a zwiedzały urokliwą Kotlinę Kłodzką. Zobaczyliśmy park miniatur, "Torfowisko pod Zieleńcem", park zdrojowy w Polanicy Zdrój. Odbyliśmy pieszą wędrówkę ze zwiedzaniem rezerwatu przyrody "Błędne Skały". W Kudowie Zdrój degustowaliśmy wodę mineralną i szliśmy "Szlakiem Ginących Zawodów". Wycieczkę zakończyliśmy wędrówką górską ze zwiedzaniem rezerwatu przyrody ''Szczeliniec Wielki". Humory i pogoda nam dopisywały i na pewno długo te urokliwe miejsca zostaną nam w pamięci.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

03W tym roku klasy czwarte uczciły Dzień Dziecka, wybierając się w piątek do kina i na lody. Największym zainteresowaniem cieszyły się filmy „Detektyw Pikachu” oraz „Aladyn”. Tradycyjnie był popcorn, emocje i uśmiech na twarzy. Po seansie uczniowie z wychowawcami wybrali się jeszcze na lody i po powrocie do szkoły zgodnie stwierdzili, że to był udany dzień.

Czytaj więcej...

Sukces naszej drużyny w Sportowym Dniu Dziecka

33Reprezentacja naszej szkoły złożona z szesnastu uczniów (po 2 uczniów chłopiec i dziewczyna, z każdej klasy od I – VIII) zajęła drugie miejsce w sportowej rywalizacji pomiędzy 14 szkołami podstawowymi Opola.
Reprezentacje szkół, jak co roku brały udział w czterech konkurencjach – zabawy bieżne – piłkarskie, mecze piłki nożnej, przeciąganie liny, loty gołębi. Cała impreza odbywała się 03.06.br na stadionie „Odry Opole” przy ul. Oleskiej. Organizatorzy imprezy: ECO, MOSiR, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego na czele z ks.prof.Jerzym Kostorzem, nauczyciele w-f Krzysztof Falkowski i Jacek Cieśliński.
Trzy najlepsze szkoły – PSP 1, PSP 11 oraz PSP 29 otrzymały atrakcyjne puchary, medale oraz nagrody pieniężne.

Czytaj więcej...

Zawody wędkarskie dla dzieci z okazji Światowego Dnia Dziecka

01Dnia 2 czerwca 2019 w Komprachcicach odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci z okazji Światowego Dnia Dziecka. W imprezie wzięło udział 60 dzieci. Zadaniem uczestników imprezy było złowienie jak najwięcej najcięższych ryb. Uczeń klasy Vc - Jakub Lempke zajął II miejsce łowiąc 15 leszczy, płoci oraz amurów. Łączna waga złowionych ryb wyniosła 121 kg. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 272

Wczoraj 398

Tydzień 670

Miesiąc 5855

Wszystkich 316735

W tej chwili stronę odwiedza 16 gości.