"Podaj łapkę" - dołącz do nas!

Klasa 7a i podopieczni fundacji Małych Braci przypominają, że wciąż trwa zbiórka dla schroniska w Paryżu. Karmę i inne rzeczy można zostawiać obok wejścia głównego do szkoły! Zapraszamy. Razem możemy na prawdę wiele!

4

Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

28W ramach promowania czytelnictwa wśród uczniów 13 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie z autorem książek, których bohaterem jest kot o imieniu Cukierek. Zaproszony gość jest autorem serii książek o kocie Cukierku – toteż przygody tego małego kotka zdominowały spotkanie. Uczniowie z uwagą słuchali jak powstawały kolejne części przygód Cukierka. Dzieci wysłuchały fragmentów opowiadań, które pisarz osobiście im czytał oraz dowiedziały się o historii powstawania książek z serii przygód kota Cukierka. Żywiołowo reagowały na anegdoty z życia Cukierka. Zadawały mnóstwo pytań dotyczących samego kota, jak i jego właściciela.

Czytaj więcej...

Jak to kiedyś w szkole bywało...

06Nasza szkoła obchodzi 50. urodziny. Jest to więc okazja dla naszych Absolwentów, by powrócić w szkolne mury i spotkać się z nami, uczniami Jedenastki. Gościliśmy dzisiaj tatę naszej koleżanki Mai pana Dariusza Kluskę, który z ochotą przyjął nasze zaproszenie, byśmy mogli dowiedzieć się, jak to niegdyś w szkole bywało...
Z ogromnym wdziękiem i sentymentem wrócił pamięcią do swoich szkolnych lat, by pokazać nam, obecnym piątoklasistom, jak nasza Jedenastka wyglądała, gdy on był jej uczniem. Opowiedział nam o swoich szkolnych latach, zdradzając kilka małych sekretów, ale o tym wiemy tylko my. Spotkanie było dla nas wspaniałym doświadczeniem i już czekamy na kolejne.

Czytaj więcej...

Spotkanie klasy 6a z absolwentem PSP 11 w Opolu

11We wtorek, 13 lutego, klasa VIa została zaproszona na warsztaty dziennikarskie do TVP Opole przy ul. Szpitalnej. Gościny udzieliła absolwentka szkoły Pani Anna Ścibor-Jurewicz, która pracuje w telewizji jako kierownik produkcji. Dzieci zapoznały się ze scenariuszami różnych programów telewizyjnych, wczuwały się w rolę operatorów kamer, dziennikarzy prowadzących programy informacyjne, przygotowywały wiadomości sportowe i prognozę pogody. W studio nagrań ćwiczyły wywiady z ciekawymi ludźmi, redagowały różne bloki programowe. Podczas zajęć można było przekonać się, że zawód dziennikarza to niełatwa sztuka prezentacji własnych możliwości i umiejętności - nawet gdy przed kamerą stanie się „na niby”. Było dużo dobrej zabawy i improwizacji. W przygotowaniu warsztatów pomagali rodzice uczniów klasy – Panie: A. Hetmańczyk i M. Bednarek.

Czytaj więcej...

Konkurs poetycki rozstrzygnięty

W poniedziałek, 12 lutego odbyło się podsumowanie konkursu poetyckiego „Serduszkowy wierszyk” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną z okazji walentynek – Święta Zakochanych. Po zapoznaniu się z wierszykami napisanymi przez naszych uczniów postanowiliśmy wyróżnić prace Mai Łęgowskiej z kl. III c za wierszyk „Serce”, Pauliny Wojciechowskiej z kl. V b za wierszyk „Nasza opowieść”, Weroniki Sałtrukiewicz z kl. VI a za wierszyk „Dzień zakochanych serc”, Adama Palkiewicza z kl. VII c za wierszyk „Zakochanie poranne”. Jury wyróżnieniami pragnęło zwrócić uwagę na wiersze ciekawe, interesujące i ujmujące oparte na oryginalnym pomyśle konstrukcyjnym. Jury jednocześnie doceniło emocjonalną szczerość autorów prac. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej!
Zapraszamy do przeczytania najładniejszych wierszy wyróżnionych autorów, które zostały opublikowane na naszej stronie internetowej szkoły.

Czytaj więcej...

Dziękujemy za hojność!

01Klasa 7a, wraz z podopiecznymi Fundacji Małych Braci, serdecznie dziękuje za otwarte serca podczas „charytatywnego tłustego czwartku”! Dzięki Wam zebraliśmy pieniążki, za które kupimy karmę dla psów i kotów. Już dziś zapraszamy na dzień pizzy i soczku. Szczegóły już wkrótce! Razem możemy naprawdę wiele!

Czytaj więcej...

Finaliści przedmiotowych konkursów wojewódzkich

finalisci 2018Czworo naszych uczniów zostało finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Już wkrótce staną do ostatniego boju. W najbliższych dniach zmierzą się w finałach i powalczą o najwyższe wyróżnienie – tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego. W Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym o tytuł laureata powalczy Ala Wolny z kl. VIb, w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego – Zosia Rogala z kl. VIIb. W szranki z innymi młodymi historykami stanie Michał Bednarek z kl. VIa, który wystartuje w finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. W Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego reprezentować nas będzie Gustaw Sehr – uczeni kl. IVa. Życzymy Wam sukcesu.

Czytaj więcej...

"AHOJ! Witamy na karnawałowym pokładzie"

11"AHOJ! Witamy na karnawałowym pokładzie" - pod takim hasłem 6 i 7 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas I-III. Kapitan statku razem ze swoją załogą zabrał wszystkich w szalony rejs przepełniony różnorodnymi tańcami, zabawami i zumbą. Doskonałe humory dopisywały, a bogaty program zabaw sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło, więc wszyscy chętnie razem się bawiliśmy. Na karnawałowym pokładzie pojawiły się m.in. księżniczki, piraci, żołnierze, rycerze, postaci z bajek i różne zwierzęta. W przerwie uczniowie udali się do klas na słodki poczęstunek. Bal przygotowały panie: K. Saj, M. Strzelec- Zagwocka, A. Kaźmierczak i K. Duda.

Czytaj więcej...

 

kosmiczne zajecia

Dzisiaj 0

Wczoraj 273

Tydzień 273

Miesiąc 3896

Wszystkich 207811

W tej chwili stronę odwiedza 24 gości.