Sukcesy zawodników Klubu Judo AZS Opole

0123 marca 2019 w Poznaniu odbył się Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo dzieci. Dwie zawodniczki klubu Judo Azs Opole , Maja Kalinowska z klasy II c oraz Pola Michalska z kl.V c zajęły w swoich kategoriach 3 miejsca.

W ostatnim roku zawodnicy Klubu Judo AZS Opole, uczniowie PSP 11 w Opolu, odnosili wiele sukcesów na tatami krajowych i zagranicznych. Oto ich najlepsze wyniki z tego sezonu.

 • Maja Kalinowska II c - 3 miejsce na Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo
 • Tobiasz Korasadowicz IV a - I miejsce na Śląskiej Lidze w Koszęcinie, I miejsce na Śląskiej Lidze w Tarnowskich Górach
 • Pola Michalska- 2 miejsce na International Judo League w Opolu, 2 miejsce na Śląskiej Lidze w Tarnowskich Górach
 • Martyna Michalska- I miejsce na Śląskiej lidze w Tarnowskich Górach, 3 miejsce na Grand Prix w Ostravie
 • Bartosz Gruchalski - 3 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w judo.

Wszyscy, oprócz Mai, która dopiero zaczyna swoją przygodę z judo, trenują już ponad 4 lata i każdy z osobna jest posiadaczem kilkudziesięciu krążków w różnych odcieniach. Są to bardzo pracowici zawodnicy i skromni ludzie. Skromność jest jedną z najważniejszych cnót każdego judoki :) , obok dobrego, potężnego serca i łagodnej mentalności. Cechy te w symbolu JUDO przedstawiane są jako białe, czyste płatki kwiatu wiśni, natomiast środek owego kwiatu stanowi czerwone słońce, które niczym lustro odbija wewnętrzną siłę judoki.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa klas IV w „Dwa ognie”

05W dniu 07.03.2019 r. w naszej szkole odbyły się MISTRZOSTWA KLAS IV W „DWA OGNIE” chłopców, a 14.03.2019 r. dziewcząt. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte i emocjonujące. W rywalizacji chłopców najlepsza okazała się klasa IV B, a wśród dziewcząt klasa IV A. W klasyfikacji klasowej najwięcej punktów zdobyła IV B. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Podziękowania dla Karoliny Paciorek za pomoc w sędziowaniu. Organizatorzy: pan Michał Stelmaszyk i pan Roman Stelmaszyk.

Czytaj więcej...

2b przygotowuje się do nadejścia wiosny

02Tym razem klasa 2b (wychowawca Agata Ostrowska) przygotowuje się do nadejścia wiosny. Na zajęciach z ogrodnictwa w Castoramie własnoręcznie ozdobiliśmy doniczki, a następnie ściśle według instrukcji posadziliśmy stokrotki. Teraz pielęgnując je będziemy z utęsknieniem czekać na pierwszy dzień wiosny, która nadejdzie już wkrótce.

Czytaj więcej...

Dziewczyny brązowymi medalistkami Mistrzostw Opola w mini piłce siatkowej

0814 marca odbył się Finał Mistrzostw Opola w piłce siatkowej, w którym startowali zawodnicy z klas 5-6. Nasze dziewczęta po wygranym turnieju barażowym stanęły do rywalizacji z najlepszymi zespołami szkół podstawowych w Finale Mistrzostw Opola i wywalczyły 3 miejsce w Opolu. Brązowymi medalistkami zostały: Paulina Wojciechowska, Katarzyna Sojka, Iga Glapińska, Ewelina Kołbuc, Hanna Krawczyk, Karolina Paciorek, Ala Statkiewicz, Julia Kulesa, Julia Sarna, Julia Więcek. Przygotowania prowadziła pani Marzena Kawałko.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Czytaj więcej...

Podsumowanie akcji „Góra grosza 2019”

grosz 2019 baner

05Już po raz kolejny Towarzystwo Nasz Dom zorganizowało akcję Góra Grosza. Jej celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie naszej szkoły i tym razem nie zawiedli, wszystkie klasy zaangażowały się w zbiórkę, a nad prawidłowym przebiegiem czuwali wolontariusze. Akcja ta na stale wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Dotychczasowe edycje szkolnych akcji utwierdziły nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz! W tegorocznej akcji udało nam się zebrać rekordową kwotę - 1108,66 zł
Najwięcej zebrano w:

 • IVd – 19kg 115g – I miejsce
 • Va – 10kg 155g – II miejsce klasy starsze
 • IVa – 7kg 307g – III miejsce
 • Ia – 7kg 875g – I miejsce
 • IIc – 7kg 529g – II miejsce klasy młodsze
 • IIb – 7kg 359g – III miejsce

GRATULUJEMY!
22 marca nastąpi uroczyste wręczenie dyplomów dla najlepszych oraz przyznanie klasie za uzbieranie na potrzeby dzieci z domów dziecka największej liczby monet tytułu „WIELKIEGO MAŁEGO GROSZA” w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele! Tegorocznym zdobywcą tego honorowego wyróżnienia jest klasa IVd.

Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom za zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci i włączenie się do naszej akcji!

Czytaj więcej...

 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 114

Wczoraj 99

Tydzień 1296

Miesiąc 6393

Wszystkich 299783

W tej chwili stronę odwiedza 34 gości.