Mistrz z pierwszej klasy

02Jan Passon uczeń klasy 1c najlepszym zawodnikiem Football World Cup 2019 - Turnieju o Puchar Burmistrza Miast a Brzeg. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Koło turystyczne na Ślęży

01W minioną sobotę, 19 października, członkowie kół geograficzno-turystycznego i przyrodniczego zdobywały najwyższy szczyt Przedgórza Sudeckiego – Ślężę. Mimo, że góra ma zaledwie 718 m n.p.m. wspinaczka nie była łatwa. Niebieski szlak prowadzący z przełęczy Tąpała na szczyt wiódł przez granie skalne, wąwozy, urwiska – niezwykle atrakcyjne krajobrazowo tereny. Na szczycie uczestnicy weszli na wieżę widokową, skąd roztaczała się wspaniała panorama Sudetów. Można było tam też zwiedzić zabytkowy kościółek oraz ślady dawnego pogańskiego kultu tego miejsca.
Jesienna sceneria lasów liściastych Slężanskiego Parku Krajobrazowego ubarwiała ciekawą wycieczkę. W wyjeździe wzięło udział 26 osób (uczniowie, rodzice i nauczyciele).

Czytaj więcej...

Wrocławskie kolejki i krasnoludki – 4a i 4b na wycieczce

08616 października klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami oraz Panią Małgorzatą Olchowską-Szpalą pojechały do Wrocławia. Wizyta rozpoczęła się w Kolejkowie na Dworcu Świebodzkim, w którym zwiedzaliśmy ogromną makietę kolejową. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć zakątki Wrocławia, a także przenieść się do Karpacza, czy wejść na Śnieżkę. Następnie każdy zrobił swoją kamienicę na warsztatach plastycznych. Na koniec wycieczki przeszliśmy między kroplami padającego deszczu przez wrocławski rynek i znaleźliśmy większość z obecnych tam krasnoludków. Wycieczka była bardzo udana, choć pogoda nie do końca chciała z nami współpracować.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem Świata

4Klasa 8 b, w której jest wielu uczniów trenujących siatkówkę, uczestniczyła w spotkaniu z Marcinem Prusem wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej. Mistrz Świata bardzo ciekawie przedstawił sportowa drogę jaka przebył, aby zrealizować swoje cele życiowe i sportowe. Zachęcał do aktywnego życia i spełniania swoich marzeń. Pani Marzena Kawałko wraz z uczniami podsumowała bardzo udane spotkanie ze złotym medalistą  Mistrzostw Świata.

Czytaj więcej...

Awans zespołu dziewcząt do finału Mistrzostw Opola Igrzysk Dzieci w Unihokeju

1Podczas turnieju eliminacyjnego rozegranego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 w Opolu, drużyna naszej szkoły po porażce z Publiczną Szkołą Podstawową nr 16 0:3, w decydującym o awansie meczu wygrała z Publiczną Szkołą Podstawową nr 2. 2:1. Finał 23 października 2019.

Sukcesy naszych uczniów - Super Liga judo

213 Października 2019 odbyła się w Oleśnicy Super Liga judo, w której Pola Michalska, uczennica klasy VI c zajęła 1 miejsce, a Tobiasz Korasadowicz, uczeń klasy Va, miejsce 2. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

„Czy wolontariat się opłaca?”

110 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w debacie „Czy wolontariat się opłaca?” Spotkanie zostało zorganizowane przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które jest lokalnym partnerem realizującym program rządowy Korpus Solidarności - Program Wsparcia i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego 2018-2030.
Podczas debaty przedstawiono założenia Korpusu Solidarności, działania jakie będą prowadzone w województwie opolskim oraz dyskutowano o korzyściach i wyzwaniach dotyczących wolontariatu.

Czytaj więcej...

 

prezydent

opolskie na rower mini1

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 234

Wczoraj 344

Tydzień 920

Miesiąc 6568

Wszystkich 341051

W tej chwili stronę odwiedza 33 gości.