Udział w projekcie "Jestem mały opolanin"

0217 stycznia kl. IV a i IV d wzięły udział w drugim spotkaniu w ramach projektu „Jestem mały opolanin”. O godz. 9.00 rozpoczął się spacer wokół amfiteatru. Poznaliśmy historię tego miejsca oraz różne ciekawostki z nim związane. Przewodnicy oprowadzili nas po tym wyjątkowym obiekcie, ale by poczuć ducha opolskich festiwali, udaliśmy się do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Podczas dwugodzinnego pobytu mogliśmy się poczuć jak gwiazdy- słuchając różnych utworów, przenosiliśmy się w czasie, przebieraliśmy się w stroje z minionych epok oraz próbowaliśmy swoich sił jako piosenkarze, nagrywając wybrane przez siebie utwory. Następnie o 12.00 rozpoczęła się kolejna część warsztatów- podczas zajęć muzyczno- rytmicznych graliśmy na różnych instrumentach, a w czasie zajęć plastycznych próbowaliśmy „tkać” zakładki do książek. O 14.30 wróciliśmy do szkoły. Tak, to był udany dzień!

Czytaj więcej...

Jesteśmy w finale Mistrzostw Opola w Piłce Siatkowej Dziewcząt

08Dziewczęta z klas 7-8 w składzie: Natalia Śleziona, Martyna Lubowicz, Liwia Sroka, Julia Michalska, Karolina Kosakowska, Ola Domagała, Ala Więcek, Maja Lubczyńska, Ala Wolny, Kinga Milejska, Justyna Prędka, Oliwia Szeler wygrały turniej eliminacyjny piłki siatkowej pokonując drużyny z PG nr5 , PSP15 oraz PSP29 . Dzięki bardzo dobrej grze dziewczyny wywalczyły wejście do turnieju finałowego, który odbędzie się 19.02.2019r. Gratulujemy i życzymy powodzenia w walce o medale.

Czytaj więcej...

Opolska mama ma moc

03Kaja Gawrecka z klasy VIII b została laureatką konkursu „Opolska mama ma moc”. Otrzymała pierwszą nagrodę za urocze, pełne humoru i ciepła opowiadanie, w którym opisała historię rodziny, której życie zmienia się diametralnie, gdy w jej domu pojawia się czworonożny przyjaciel. Konkurs, w którym wzięła udział Kaja, skierowany był do uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Serdecznie gratulujemy Kai sukcesu.

Czytaj więcej...

Jarmark bożonarodzeniowy w Görlitz

06W sobotę, 15 grudnia uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli okazję odwiedzić Görlitz – miasto u naszych sąsiadów zza Odry i Nysy Łużyckiej. W zimowej scenerii podziwiano: Kościół Piotra i Pawła, Rynek dolny i górny, mury obronne, synagogę oraz Pomnik 15-go Południka. Zwiedzanie wzbogacił pobyt na pięknym jarmarku bożonarodzeniowym, który odbywa się co roku w zabytkowym centrum miasta. Posiłek, na życzenie dzieci, miał miejsce w Mac Donaldzie. Wycieczka była udana i w następnym roku, być może, odwiedzimy inne ciekawe miejsca.

Czytaj więcej...

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Technicznym „Ozdoba choinkowa z naturalnych materiałów”

01Stało się już tradycją, że w grudniu naszą szkołę odwiedzają wybrani uczniowie klas III, aby reprezentować swoje szkoły na Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Ozdoba choinkowa z naturalnych materiałów”. W tym roku wzięło w nim udział sześć szkół miasta Opola: PSP 2, PSP 9, PSP 11, PSP 15, PSP 26 i PSP 30. W ciągu godziny powstały między innymi łańcuchy, choinki, aniołki, bombki. Uczniowie sami wybierają najładniejszą pracę oddając na nią swój głos. Laureatami zostali: Pola Trybulska z PSP 15, Jeva Shramko z PSP 2 i Michalina Gruszczyńska z PSP 11. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkich zachęcamy do samodzielnego wykonania ozdób na choinkę. Zostało jeszcze trochę czasu.

Czytaj więcej...

Uczniowie PSP 11 na wystawie World Press Photo 2018

04Kolejny raz uczniowie z PSP 11 w Opolu odwiedzili Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu, aby podziwiać zdjęcia prezentowane w ramach wystawy World Press Photo. Podziwiano wiele poruszających zdjęć. Wystawa zrobiła spore wrażenie na uczniach, ale także pozwoliła im zrozumieć na czym polega fotografia prasowa. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Anny Hetmańczyk, która pomogła zorganizować nasze wyjście, a także Pani, która oprowadziła nas po wystawie.

Czytaj więcej...

 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 136

Wczoraj 226

Tydzień 136

Miesiąc 4819

Wszystkich 275448

W tej chwili stronę odwiedza 39 gości.