Polonez na 100 par w setną rocznicę niepodległości

Jedną z uroczystości uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę było zatańczenie 8 listopada poloneza przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Na boisku szkolnym zebrało się około 180 par ze wszystkich klas, które wspólnie po raz pierwszy wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Krokiem poloneza w niepodległość ". Oto krótka relacja, wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ!

niepodlegla art

Dla Ciebie Polsko...!

05Setną rocznicę obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości uświetnił program artystyczny "... dla Ciebie Polsko...!"przygotowany przez Violę Czeczot - Putek z uczniami klas VIB, VC, VIIA, VIIIC, IVC, VIIIB. Wirtualnych doznań dostarczyła oprawa multimedialna prezentująca polskie karty z historii, najpiękniejsze polskie miejsca i krajobrazy połączone słowem poetyckim i muzyką. Wysłuchaliśmy tekstu historycznego, przypominającego najważniejsze karty naszej historii połączonego pięknym słowem poetyckim, przeplatanym piosenkami o ojczyźnie oraz wybranymi, znanymi pieśniami.
Nasze świętowanie przebiegało w dwóch turach. O g. 9.00 program artystyczny obejrzeli i wysłuchali uczniowie kl. I - IV, a o g. 11.00 kl. V-VIII. Nawiązaniem do świętowania było krótkie przemówienie p. dyrektora i p. v-ce dyrektor. Następnie wszystkie klasy odśpiewaly hymn Polski. Szczególnie on zabrzmiał o g. 11.11, kiedy łączyliśmy się ze wszystkimi szkołami w Polsce podczas wspólnego odśpiewania 4 zwrotek hymnu.

Czytaj więcej...

XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

039 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego odbył się finał XV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej dla szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Po uroczystym powitaniu, odśpiewaniu hymnu i wysłuchaniu pieśni patriotycznych, rozpoczęły się występy finalistów. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Maja Łęgowska z kl. IVc, która recytowała wiersz A. Słonimskiego „Polska” oraz Magdalena Perucka z kl. VIIa- przedstawiła utwór J. Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”. Uczennice za piękne występy otrzymały dyplomy oraz upominki. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Serdeczne pozdrowienia od Bony i innych radosnych psiaków!

bona pazdziernik

W sobotę 27 października miał się odbyć "Dog trekking", jednak przez niekorzystne prognozy pogody, impreza została odwołana. Jednak wytrwali się nie poddają. Od godziny 10 do 13 udało się wyprowadzić 16 piesków. Pogoda była łaskawa, dzięki czemu podopieczni mją nowe zdjęcia! Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ!

Czas refleksji, zadumy, wspomnień...

01Każdego roku z końcem października pojawia się czas refleksji, zadumy, wspomnień... Sięgamy pamięcią do stron, ludzi, sytuacji mających szczególne miejsce w naszym sercu... Już od 3 lat z Naszą Wychowawczynią udajemy się na Cmentarz Komunalny w Opolu , aby w imieniu całej społeczności szkoły wspominać tych, którzy związani byli z Naszą szkołą oraz odbyć niepowtarzalną lekcję historii przy grobach i obeliskach mówiących o trudnej i bolesnej historii... To, co zapiszemy w naszych sercach pozostanie na długo. To pamięć i wspomnienia o ludziach, których nie ma wśród nas, którzy byli... i ciągle żyją dzięki nam...

Czytaj więcej...

Śladami Niepodległej

06W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wybraliśmy się do Krakowa, by zobaczyć, jak przed stu laty rodziła się wolna Polska. Królewskie miasto przywitało nas prawdziwie jesienną pogodą, ale to nie ostudziło naszego zapału. Poczuliśmy atmosferę miejsca, które znowu opowiedziało nam historię minionych czasów, swoją historię, naszą historię…
Swą wędrówkę rozpoczęliśmy od krakowskich Oleandrów, skąd w 1918 r. wyruszyła Pierwsza Kompania Kadrowa. Odwiedziliśmy Muzeum Czynu Niepodległościowego mieszczące się w Domu im. Józefa Piłsudskiego, pokłoniliśmy się Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i tym, którzy zginęli, walcząc o to, byśmy dziś mogli cieszyć się wolnością. Wdrapaliśmy się również na Kopiec Piłsudskiego. W blaskach zachodzącego słońca, podziwiając panoramę miasta, zadumaliśmy się nad losem tych, którzy odeszli do wieczności, a dzięki nam trwają w pamięci pokoleń.
Wycieczka została zorganizowana w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa i sfinansowana przez MEN.

niepodlegla art

Czytaj więcej...

VIa i Vc na wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce

02W czwartek 4 października 2018r klasy VIa i Vc wraz z wychowawcami Panią A.Szopą , K.Ratajczak oraz Panią dyrektor Anną Czaplińską wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Jej uroki podziwiali uczniowie przemierzając trasę turystyczną długości 3 km z wieloma krętymi korytarzami, schodzącą 135 m pod ziemię. Obejrzeliśmy tam wykute w soli piękne komory, niesamowite jeziora, konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Wysłuchaliśmy legendy o księżnej Kindze oraz zwiedziliśmy jej cudowną kaplicę. Ciekawą atrakcją był spektakl światło-dźwięk nad jednym z jezior solnych. Po przejściu całej trasy nastąpił wyjazd windą na powierzchnię i udaliśmy się na posiłek. Gorąco polecamy to miejsce, każdy przeżyje tu niezapomniane spotkanie z historią, pozna dawne urządzenia i sprzęt górniczy.

Czytaj więcej...

Współpraca ze szkołą im. Orląt Lwowskich

04W Szybowicach koło Prudnika znajduje się szkoła, która, podobnie jak nasza, nosi imię Orląt Lwowskich, a braci uczniowskiej niezwykle bliskie są ideały, za które w 1918 r. ginęli mali obrońcy Lwowa. W poprzednim roku szkolnym, realizując zadania w ramach projektu „Orlęta przyszłości”, nawiązaliśmy pierwsze przyjaźnie, które trwają do dziś.
18 października pani Dyrektor Anna Czaplińska i pani Magdalena Skowrońska wzięły udział w uroczystości przekazania Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Szybowicach sztandaru. Piękną i wzruszająca uroczystość, która z pewnością zostanie w sercach uczniów i nauczycieli na długi czas, uświetnił chór szkolny, który zachwycił zaproszonych gości bardzo emocjonalnym wykonaniem znanych nam doskonale pieśni i piosenek sławiących bohaterstwo Orląt Lwowskich.

Czytaj więcej...

 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 52

Wczoraj 279

Tydzień 1227

Miesiąc 3486

Wszystkich 260431

W tej chwili stronę odwiedza 39 gości.