Wycieczka do Częstochowy

Autor: Michał Koryczan wtorek, 16 May 2023 18:22

ks2

W dniu 15 maja 2023 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły, którzy przyjęli w tym roku sakrament bierzmowania wraz z wychowawcami i katechetą, udali się na wycieczkę do Częstochowy, aby odwiedzić klasztor na Jasnej Górze, jako formę podziękowania za ten sakrament.

Po przyjeździe na Jasną Górę, uczniowie zostali zaproszeniu do zwiedzenia bazyliki, która jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Uczniowie mieli okazję podziwiać niesamowitą architekturę kościoła, a także dowiedzieć się o historii tego miejsca.

Następnie, uczniowie mogli zobaczyć najważniejsze miejsce klasztoru – obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Brat Paweł - paulin, opowiedział uczniom o historii obrazu i jego znaczeniu dla Kościoła katolickiego.

Ostatnim etapem zwiedzania była wizyta w skarbcu klasztornym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele drogocennych relikwii, w tym: stroje liturgiczne, złote i srebrne kielichy, różne odznaczenia i wota wdzięczności.

Wycieczka na Jasną Górę była bardzo interesującym i wartościowym doświadczeniem dla uczniów. Pozwoliła ona na poznanie historii Polski oraz na lepsze zrozumienie ich wiary i znaczenia sakramentu bierzmowania.

Obejrzyj galerię zdjęć