DZIEŃ  PSZCZÓŁ

Autor: Michał Koryczan poniedziałek, 05 June 2023 06:47

Zrzut ekranu 2023 06 05 084620

Światowy Dzień Pszczół został uchwalony 20.XII.2017 w Nowym Jorku przez ONZ. To święto ma uświadomić ludziom jak ważna rolę odgrywają pszczoły , że należy szanować ich pracę , chronić je  bo od ich istnienia zależy nasze życie. Dlatego Samorząd Uczniowski  postanowił zainicjować  obchody tego dnia również w naszej szkole. Uczniowie klas III  spotkali się z Panem Piotrem i  Panią  Dorotą,   którzy  są właścicielami pasieki
a pszczelarstwo to ich prawdziwe i ogromne hobby. Podczas warsztatów pszczelarskich  dzieci dowiedziały się jak wygląda życie pszczół oraz jak powstaje miód i mogły osobiście go skosztować. Przekonały się jak pracowite są pszczoły i jak ważną rolę pełnią dla środowiska. Pan Piotr zaprezentował oryginalne narzędzia i elementy  związane z budową ula i pracą pszczelarza. Następnie klasy III wzięły udział w grze terenowej zorganizowanej przez SU. Zadania związane były oczywiście z pszczołami a celem gry było odnalezienie królowej pszczół , która czekała na uczniów ze słodką niespodzianką.