Dzień bez plecaka

Autor: Michał Koryczan wtorek, 06 June 2023 06:47

obraz 2023 06 06 093216278

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich uczniów oraz nauczycieli do wzięcia udziału w zabawie „dzień bez plecaka”, która odbędzie się w naszej szkole. Uczniowie tego dnia przychodzą do szkół bez plecaków, a swoje książki i przybory przynoszą w plastikowych torbach lub po prostu w rękach. W tym celu posłużyć może wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, chlebak, sklepowy wózek, a nawet legowisko dla zwierząt. Liczy się kreatywność i fantazja.
Jaki jest tego cel? Zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata, gdzie często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.