Wycieczka do Świeradowa Zdrój i Borowic

Autor: Michał Koryczan poniedziałek, 23 October 2023 11:28

IMG 6837

W środę 18 października klasy 5 udały się na wycieczkę do Świeradowa Zdrój i Borowic.
Pierwszym punktem wycieczki była wieża „SKYWALK”, czyli znajdująca się aż 700 metrów nad poziomem morza konstrukcja, z której można podziwiać przepiękne górskie pejzaże. Uczniowie spacerowali po łagodnie wijącej się kładce o długości 850 metrów.
Kolejnym etapem naszej wycieczki była lapońska wioska o nazwie Kalevala, inspirowana regionami Finlandii. Tam uczniowie mogli spędzić czas z wyjątkowo przyjaznymi zwierzęcymi przyjaciółmi – pięknymi psami nalężącymi do psiego zaprzęgu. W wiosce dzieci zapoznały się również ze zwyczajami kultury fińskiej, odwiedziły Dom Muminka, a na koniec mogły rozgrzać się przepysznym kakao. Była to naprawdę bajkowa przygoda.

Obejrzyj galerię zdjęć