Lekcja przyrody w praktyce – klasy 4a i 4b w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

Autor: Michał Koryczan piątek, 27 October 2023 06:43

MicrosoftTeams image4

23 października  klasy 4a i 4b  miel okazję uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych  na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego – Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Ładzy.
Pierwszym punktem  warsztatów była ciekawa  prezentacja pracownika SPK, na temat walorów przyrodniczych , estetycznych i krajobrazowych Parku. Uczniowie poznali również bogatą faunę Parku reprezentowaną przez wiele gatunków zwierząt  a wśród nich objęty ochroną bielik. Potem przyszedł czas na zajęcia w terenie. Klasy czwarte wraz z opiekunami
i pracownikiem SPK przeszli jedną ze ścieżek edukacyjnych . Po drodze uczniowie poprzez zabawę  i różne  zadania praktyczne przygotowane przez pracownika SPK, mogli osobiście doświadczyć uroków krajobrazu Stobrawskiego Parku. Na koniec naszego spaceru edukacyjnego  dotarliśmy do odnowionego  przez lokalnych społeczników zabytkowego  kompleksu budynków z XIX wieku , które są pozostałością po hucie żelaza w Zagwiździu.
do atrakcji tego miejsca należy  Regionalna Sala Muzealna, w której eksponowane są pamiątki  związane z historią miejscowości i dawną hutą. W okolicach huty znajduje się również ogród botaniczny. Po powrocie do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Ładzy nasi uczniowie   mieli czas na gry i zabawy na Świerzym powietrzu. Było również przygotowane ognisko z pysznymi kiełbaskami. Takie zajęcia przyrodnicze prowadzone w nowoczesnej bazie edukacyjnej, przez doświadczonych pracowników SPK były niewątpliwie ciekawą lekcją dla uczniów klasy 4a i 4b .

Obejrzyj galerię zdjęć