Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Autor: Michał Koryczan wtorek, 21 November 2023 07:13

1700481894732

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach, dzieci i dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
W tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF, który co roku obchodzimy 20 listopada - w rocznicę uchwalenia  Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji podjęto szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom, że posiadają swoje prawa i powinni wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie obowiązków. W dniu 20 listopada niemalże wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, zwracając  tym uwagę na konieczność przestrzegania praw  dzieci na całym świecie.

Obejrzyj galerię zdjęć