Wizyta młodzieży z Kamieńca Podolskiego

kamieniec 1

21 października odwiedzili nas nasi nieco starsi koledzy należący do zespołu Kwiaty na Kamieniu z Kamieńca Podolskiego. Młodzież polskiego pochodzenia zabrała nas w utrzymaną w duchu romantycznym podróż w czasie do miejsca swojego dzieciństwa – na Kresy Wschodnie dawnej Rzeczpospolitej. Zaprosili nas do swojego domu, choć tak daleko od granic Polski, przesyconego polską historią, pełnego polskiego ducha. Młodzi aktorzy odegrali fragment Pana Wołodyjowskiego, który nawiązuje do historycznej obrony Kamieńca Podolskiego. W jednej chwili ze szkolnej rzeczywistości przenieśliśmy się w XVII wiek, by na własne oczy ujrzeć kamieniecką twierdzę i wydarzenia, które rozegrały się w czasie wojny polsko-tureckiej. Młodzież zachwyciła piękną polszczyzną, choć trochę inną niż nasza. Ich zaangażowanie i chęć poznania kraju przodków i polskiej kultury budzi podziw wielu z nas. Choć mieszkamy tak daleko od siebie, mamy wiele wspólnego. Może ta wizyta będzie miała swój dalszy ciąg, bowiem nasi nowi koledzy zaprosili nas do siebie. Chętnie skorzystamy!

kamieniec 2 kamieniec 3
kamieniec 4 kamieniec 5