Zaczarowany Świat

Zaczarowany świat 1

14 maja 2015r. – w ramach realizowanego przez szkołę projektu:  Fascynujący Świat Nauki i Technologii, klasa I b  z p. A. Bokszczanin i I. Dekielą,  miała okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w tzw. „Zaczarowanym Świecie” . Pod tą niecodzienną nazwą kryją się pracownie doświadczalno-eksperymentalne Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.  Każda z sal, inaczej wyposażona,  budziła u dzieci ciekawość poznawczą  i chęć poszukiwania różnych rozwiązań.

W tym dniu „ młodzi odkrywcy”  z zapałem poznawali nowoczesne rozwiązania techniczne i ich zastosowanie w życiu codziennym (m. in.  działanie drukarki 3D  czy sprzątającego robota) oraz próbowali swych sił w sterowaniu robotami. Doświadczali też matematyki  przez zabawę – dokonując pomiarów masy, odległości,  czy układając tangramy.  Był też czas na zabawy rytmiczne i relaks przy muzyce. Swoje zainteresowania i talenty muzyczne – dzieci ujawniły  w pracowni pełnej rozmaitych instrumentów, na których   próbowały grać.   Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń opuszczali RCRE.

Była to już kolejna wycieczka z projektu FŚNiT.  Poprzednia – odwiedziny w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, była równie udana.  Zwiedzanie interaktywnej wystawy  - „Okna prehistorii”, seans w kinie 3D, warsztaty paleontologiczne i spotkanie z olbrzymami  w prehistorycznym oceanarium – na długo pozostały w pamięci uczniów.

Zaczarowany świat 2 Zaczarowany świat 3
Zaczarowany świat 4 Zaczarowany świat 5