Nasz nowy ogród

DSCF0973

Nasza szkoła wzięła udział w organizowanym przez Bank Zachodni konkursie pn.  „Tu mieszkam, tu zmieniam”, w którym nasz projekt pt. „Dotknąć, powąchać i zrozumieć naturę-szkolny ogród ziołowy” został pozytywnie oceniony i otrzymał wnioskowany grant.

Teraz nadszedł czas jego realizacji. Dzięki uzyskanym funduszom, obok bramy wejściowej na teren szkoły, możecie już podziwiać urokliwy zakątek pełen różnorodnych gatunków ziół.

Ogródek jest miejscem , gdzie można zdobyć wiedzę nt. ziół, poobcować z naturą, ale także stanowi ozdobę terenu przyszkolnego. Stanie się również miejscem prowadzenia związanych z nim tematycznie zajęć. Obok ogródka powstał też „hotel” dla owadów, które otrzymają nowe miejsce do życia, a w zamian będą zapylały rosnące w pobliżu rośliny. Dzięki temu zwiększy się bioróżnorodność naszej najbliższej okolicy.

Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze otoczenie, a więc dbajmy o nie, szanujmy przyrodę i cieszmy się tym co ona nam oferuje
DSCF0977 DSCF0982
DSCF0994