Co "piszczy" w Ib?

klasa Ia 1

Dobiega koniec pierwszego półrocza, a my chcemy się pochwalić, co wydarzyłio się w naszej klasie. Oprócz nauki spotkało nas wiele ciekawych atrakcji.

We wrześniu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Każdy „pan” z naszej klasy otrzymał laurkę wraz z upominkiem. Sadziliśmy też cebulki kwiatów, z których na wiosnę zakwitną przepiękne krokusy.

Miesiąc październik przywitał nas Jesiennym Rajdem. Po wędrówce polnymui trasami czekało na nas ognisko, przy którym piekliśmy ziemniaki i smażyliśmy kiełbaski.  Uczestniczyliśmy w zajęciach zorganizowanych przez MDK , na których świetnie się bawiliśmy wykonując rózne prace plastyczne.

Listopad to czas wielu ważnych uroczystości. Jedną z nich było uroczyste ślubowanie  na pierwszoklasistę w Dniu Patrona Szkoły. Konkurs Pięśni Patryiotycznej był dla nas wielkim przeżyciem, gdzie pierwszy raz wspólnie występowaliśmy, zdobywając wyróżnienie za piosenkę „Serce w plecaku”.

Zabawa andrzejkowa, to czas, w którym mogliśmy świetnie się zabawić przepowiadając sobie przyszłość i delektując się słodkościami przygotowanymi przez naszych rodziców.

Byliśmy bardzo grzeczni, więc odwiedził nas 6 grudnia Mikołaj, przynosząc podarunki. Pani Dachnowska opiekunka studentów z UO zorganizowała mikołajkowe zawody sportowe. Było wiele ciekawych konkurencji, które pozwoliły nam przeżyć cudowne chwile. Wszystko zakończyło się wręczeniem prezentów przez Mikołaja.

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia odwiedziliśmy Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie zapoznaliśmy się z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi i mogliśmy upiec i ozdobić świąteczne pierniki.

Klasowa wigilia to czas , gdzie mogliśmy złożyć sobie życzenia , podzielić się opłatkiemi zaśpiewać wspólnie kolędę.

Czasami na lekcjach pracowaliśmy w grupach integrując się. Odwiedzali nas uczniowie klas szóstych, czytając nam bajki i w ten sposób zachęcając do wertowania książek.

Zajęcia prowadziły tez panie studentki, które świetnie się z nami bawiły, ucząc nas.

Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną, zapoznając się z jej ksiegozbiorem.

Myślimy, że drugie półrocze będzie również ciekawe i obfitujące w atrakcyjne wydarzenia.

klasa Ia 2 klasa Ia 3
klasa Ia 4 klasa Ia 5