Wehikułem czasu do starożytnego Rzymu

Dnia 3 lutego 2011 r. uczniowie klas V przenieśli się w czasie. Podróż trwała dwa i pół tysiąca lat. Zobaczyliśmy ciekawe budowle, obiekty sportowe, świątynie, widzieliśmy walki gladiatorów, legionistów, byliśmy na targu niewolników i w domu bogatego Rzymianina. Wszystko to za sprawą uczniów klas piątych, którzy przygotowali plakaty, scenki dramowe, prezentacje, a przede wszystkim piękne stroje i fryzury podkreślające charakter epoki. Inscenizacje te przygotowaliśmy na zakończenie nauki o starożytności w naszej szkole w 2011r.

Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów.
Inspiratorem podróży w czasie była pani dyrektor Anna Czaplińska, nauczyciel historii.