Lekcja historii w Obozie Jenieckim w Łambinowicach

06W czwartek 05.10.2017r. klasa VIB uczestniczyła w nietypowej lekcji historii w Obozie Jenieckim w Łambinowicach. Lekcja składała się z dwóch części. Po przyjeździe uczniowie spotkali się z powstańcem warszawskim Panem Romualdem Malinowskim pseudonim "Orzeł", batalion "Kiliński" i jego żoną Krystyną Malinowską, która przeżyła zesłanie na Sybir. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała walka w czasie powstania z perspektywy Pana Romualda, a także mogli zadawać pytania jednemu z nielicznych już świadków tej historii. Następnie cała grupa udała się na spektakl pt. "Przerzucane słowa", który miał miejsce w jednym z zrekonstruowanych baraków obozu jenieckiego, a opowiadał o życiu Powstańców Warszawskich przybyłych do Łambinowic. Spotkania zorganizowane były z okazji 73 rocznicy przybycia pierwszego transportu Powstańców Warszawskich do Lamsdorf.